Pamet je boljša kot žamet in Brezmejna ustvarjalnost mladih – lutka, najljubši pravljični lik

Naši učenci so si v okviru likovnega pouka ogledali dve razstavi v starem delu Krškega.Krško: Nova Valvasorjeva knjižnica odprla svoja vrata - Moje Posavje

Najprej smo si skupaj z učitelji v Valvasorjevi knjižnici Krško ogledali zelo zanimivo razstavo avtorjev Garsie in Nadine Kosinac. 30 slovenskih pregovorov in rekov smo doživljali v fotografijah in interaktivnih eksponatih – te smo lahko tudi preizkusili.

Najlepša hvala knjižničarkam za zelo zanimivo predstavitev in strokovno vodenje.

Naslednjo razstavo smo si ogledali v dvorani v parku. Tu so bila razstavljena dela učencev osnovnih šol, med njimi tudi dela naših učencev. Vsa dela so predstavljala čarobnost pravljičnega sveta lutk.

Učenci so bili nad videnim navdušeni in ponosni na svoje sošolce in sošolke. Hkrati pa so dobili tudi motivacijo za naslednje leto, saj z malo truda lahko uspe vsem.

Tu se najlepše zahvaljujemo vodji OI JSKD Tinki Vukič za izjemno razstavo in prijetno druženje.

Kako smo se imeli in kaj nam je bilo najbolj všeč, pa v videu …

Zapisala R. B.