Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si

Projekti in dejavnosti

• Razvijanje programov vključevanja učencev posebnega programa v lokalno okolje v sodelovanju s Kulturnim domom Krško, enoto Mestni muzej, Valvasorjevo knjižnico Krško in Osnovno šolo Adama Bohoriča Brestanica, enoto Vrtec (vse šolsko leto)
  • Evropski teden športa v letu 2019 (september, v sodelovanju z občino Krško)
  • Mirno Morje: Naučil se bom in pokazal, da znam (14. – 21. september 2019, jadranje za 4 naše učence v sodelovanju z VDC Krško – Leskovec)
  • Projekt “Pegas”
  • Gibalno ovirani skozi mesto Krško (akcija v tednu mobilnosti, v sodelovanju z občino Krško, OŠ Jurija Dalmatina Krško, Društvom Sonček Posavje)
  • Rastem s knjigo za učence 7. razreda (Ministrstvo za kulturo, MIZŠ)
  • Bralna značka (vse leto, v sodelovanju z ZPM)
  • Bralna značka Petra Klepca za učence posebnega programa (vse šolsko leto, v sodelovanju z Valvasorjevo knjižnico Krško)
  • Otroški parlament (vse leto, v sodelovanju z ZPM)
  • Šolska shema (Ministrstvo za kmetijstvo, gospodarstvo in prehrano)
  • S-Factor (del mednarodnega projekta S-Factor into Eurovision, v sodelovanju z OŠ Milke Šobar Nataše Črnomelj)
  • Teden pisanja z roko (Društvo Radi pišemo z roko, 20. – 24. 1. 2020)
  • Noč knjige (društvo slovenskih pisateljev)
  • POGUM – Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah (vodilni partner v projektu je Zavod RS za šolstvo)
  • Formativno spremljanje
  • Tradicionalni slovenski zajtrk
  • Prespimo v šoli (za učence PP)
  • Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju