V sredo, 10. 4. 2024, je učence 5. in 6. razreda obiskal poseben gost – maskota Specialni Zdravko. Spomnimo, da nas je Zdravko obiskal tudi v lanskem šolskem letu v istih razredih. Specialni Zdravko je program, ki ga izvaja Društvo za kulturo inkluzije Ljubljana in je namenjen otrokom, mladostnikom in odraslim s posebnimi potrebami in motnjami v duševnem razvoju. Namen programa je, da na zabaven način osebe spodbuja k zdravemu načinu življenja.

Učenci so v okviru interaktivne delavnice spoznali, kako pomembna je zdrava prehrana in gibanje. Zdravko učence spodbuja k rednemu uživanju sadja in zelenjave ter uravnoteženih obrokov. Prav tako spodbuja k redni telesni dejavnosti v naravi. Učenci so maskoto sprejeli z navdušenjem, jo objeli in se z njo fotografirali. Kasneje so svoje vtise z delavnice tudi zapisali v zvezek in narisali Zdravka.

Gal, 5. r.: Vesel sem, ker sem spoznal Zdravka. Zabaven je in prijazen.

Maks, 5. r.: Zdravko je zelo zabaven.

Anej V., 5. r.: Všeč mi je bilo, ko smo se igrali s prijatelji.

Nina, 5. r.: Všeč mi je bilo, ko sem Zdravku dala petko in ga objela.

Anei P., 5. r.: Dobil sem novo knjižico.

Klemen, 5. r.: Vesel sem bil, da je k nam prišel Zdravko.

Dia, 5. r.: Všeč mi je bilo, ko smo se igrali igro spomin.

Nikolaj, 5. r.: Lepo mi je bilo, ko je prišel Zdravko in se igrali. In ko smo objeli Zdravka.

Alex, 6. r.: Dobro je bilo, zabavno. Igre so bile dobre.

Leon, 6. r.: Dobre igre smo imeli.

Jakob, 6. r.: Zabavno je bilo, igrali smo igro spomin. Slikali smo se z Zdravkom.

Eva, 6. r.: Dobro je bilo.

Alen, 6. r.: Bilo je dobro, zabavno.

Zapisali: učenci 5. in 6. razreda z učiteljico Danijelo Švajger