Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si
 

Tradicionalni slovenski zajtrk

Danes smo na šoli imeli tradicionalni slovenski  zajtrk. Zjutraj smo pripravili mize. Nanje smo položili prte, košare z jabolki in dekoracijo. Obiskal nas je župan mag. Miran Stanko. Govorili smo o zdravi prehrani in zapeli ter zaigrali pesem Čebelice in recitirali pesem Jabolko rdeče. Župan je povedal nekaj besed, nato smo se usedli in pojedli zajtrk. Jedli smo črn kruh, maslo, jabolka iz našega sadovnjaka in naš med. Pri pridelavi medu nam pomaga nekdanji hišnik Ivan. Pili pa smo mleko. Župan je dobil za darilo jabolčno potico, pečeno po 150 let starem receptu. Župan in ravnateljica sta obiskala tudi učence, ki so zajtrkovali v učilnicah.

Za blog: Žiga Mirtič

 
 
 
 
 
 
 

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja