Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si
 

Tehniški dan PEKA KRUHA – 3. in 4. razred

V sredo, 13. 5. 2020, smo učenci 3. in 4. razreda v okviru izobraževanja na daljavo imeli tehniški dan, imenovan Peka kruha. Najprej smo si pogledali video posnetek »Peka kruha je preprosta«. Zatem smo pripravili vse potrebne sestavine ter zavihali rokave. Naredili smo testo, ga gnetili in oblikovali kruh in žemljice. Ko je bilo vse, med drugim tudi ena pica, pripravljeno za peko, so naši starši dali peči v pečico. Medtem, ko so se kruh in žemljice pekle, smo v zvezek zapisali, katere sestavine so potrebne za peko kruha. Kruh smo tudi narisali in seveda na koncu ga tudi vsi v družini poskusili. Zelo smo veseli, da nam je pekovski podvig tako odlično uspel!

Učiteljica Danijela Švajger

 
 
 
 
 
 
 

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja