V četrtek, 8. 6. 2023, smo imeli petošolci tehniški dan.

S kombijem smo se odpeljali v staro Krško. V Mencingerjevi hiši nas je prijazno sprejela ga. Branka Pirc iz društva Liber.

Vsi skupaj smo se preizkušali v oblikovanju glinenih izdelkov. Glino smo najprej pregnetli, jo razvaljali in izrezali medvedka. Nato smo oblikovali kačice in izdelali manjšo posodico. Potem pa so prišle na vrsto še različne kreacije po trenutnem navdihu. Nastali so lepi izdelki, ki se sedaj sušijo na zraku in čakajo na peko in glaziranje.

Dan smo si polepšali še z ogledom fotografske razstave – Prijateljstvo je drevo, ki daje zavetje, razstavo Rezi Pirc – življenje družbene delavke, in si ogledali sušilnico sadja iz starih časov.

Pred odhodom v šolo smo se sproščali na bližnjem igrišču in nabrali lep šopek rož.

Več v videu…