Prvi šolski dan smo želeli, da se vsi počutimo dobro, sprejeto in sproščeno. Mislim, da nam je to na prvo-septembrski prireditvi uspelo. Najprej nas je učiteljica Tanja  razveselila z avtorskim kamišibajem o medvedku, ki je prvi dan v šoli. Tako kot marsikdo izmed naših učencev. Zgodba je bila zanimiva in sodelovali smo vsi, kajti naenkrat smo v zrak vrgli 100 papirnatih letal. Krasno je bilo. Nato je knjižničarka Meta priklicala veverička, ki je hotel postati ravnatelj, nato učitelj a se nazadnje odloči, da bo naš prijatelj, ki nas bo občasno obiskal na poti iz gozda v gozd. Se že veselimo ponovnega snidenja.

Ampak… to še ni bilo vse: obiskal nas je Toni Sotošek z družino. Krasno so igrali in uživali smo v melodijah ter napevih. Marsikdo je rekel, da tako dobrega prvega šolskega dne še ni doživel.  Vsi skupaj se bomo trudili, da bo tako tudi na zaključni proslavi, daljnega junija 2024.