Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 14.10.2019, smo z učenci 8. in 9. razredov ter PPF in PPG oddelkov prvič opravili pohod po visokogorju. Odpravili smo se na Krvavec, ki je dobil tudi letos nagrado za najboljše in najlepše smučišče v Sloveniji.

Večina učencev še nikoli ni bila tako visoko in tudi kabinska žičnica s katero smo se popeljali do vrha je bilo za njih pravo doživetje. Kljub temu, da se bo na Krvavcu kmalu pričela zimska sezona nas je pričakalo pravljično vreme s sončkom in visokimi temperaturami. Imeli smo prečudovit pogled na bližnje vršace in dolino. V daljavi pa nas je lepo pozdravljal Triglav.

Učenci so po svojih sposobnostih opravili 2 različni turi. Tisti z več kondicije pa smo se podali na Zvoh, ki je najvišja točka na Krvavcu (cca.2000m.n.v.)

Nasmehi na obrazih učencev pa povedo, da smo preživeli čudovit jesenski športni dan.

Pavel Pirc, prof. ŠVZ

Dostopnost