Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 6. 4. 2023 sta nas obiskala kuža Lun in njegova lastnica Elena, z nami sta ostala eno šolsko uro. Lun nam je pokazal nekaj trikov, ki se jih je naučil v pasji šoli. Prebrali smo slikanico KIMI (Ayano Imai), spoznali pripomočke za nego kužka in se naučili, da vsi hišni ljubljenčki potrebujejo dom. Zakaj že?

Aziz: Da nekdo skrbi zanje.

Anže: Zato, da živali dobijo hrano in vodo.

Aleks: So na varnem.

Bonin: Da imajo hišo. 

Jernej: Kuža laja.

Ideal: Lun mi je bil zelo všeč.

Mark: Da jih ima nekdo rad.

Anisa: Da se z njimi igramo.

Bleon: Da gremo z njimi na sprehod.

V zahvalo smo Lunu izdelali igrače iz starih majic in nogavic ter mu spekli prigrizke po receptu iz knjige Zdravo in slastno za kužke, zdrava pasja kuharica avtorice Damjane Senegačnik. Nekaj prigrizkov so dobili tudi drugi kužki in menda so res odlični, ker jih je zmanjkalo v trenutku.

      

     

 

Zapisala V. L. 

Dostopnost