Vtisi šestošolcev o predavanju o vodi:

ERMIRA IN AJDA: Danes smo bili na dnevu vode, kjer smo se pogovarjali o vodi. Spoznavali smo različne vrste  kamnin  in mineralov. Izvedeli smo, da je voda globoko pod  tlemi. Bili smo na eni stojnici, kjer smo videli plasti zemlje in kroženje vode.

LEA IN INA: DANES, 24 . 9 2019 SMO SE PO MALICI S KOMBIJEM ODPELJALI K POKOPALIŠČU, KJER SMO IMELI DELAVNICE O VODI. GOSPOD ROK NAM JE POVEDAL, DA SO 1.000 METROV POD NAMI KAMNI, GLINA, PESEK IN MIVKA. POTEM NAM JE GOSPODIČNA POVEDALA, DA SO  NAŠI PAMETNI TELEFONI  IZ  KAMNIN. NA KONCU SMO VSI DOBILI VREČKE V KATERIH SO BILE STEKLENICE. POTEM SMO SE POČASI ODPRAVILI PEŠ PROTI ŠOLI, KJER SMO IMELI KOSILO IN POUK NAPREJ.

Žana: GOSPOD KAMEN NAM  JE  PREDSTAVIL, KAKO JE SESTAVLJENA NAŠA  ZEMLJA.

PEEDSTAVILI SO KAKO NASTANE TELETON IZ KAMNOV.

IZVEDELI  SMO,  KATERI KAMNI SO.

BLEDAR, ALJAŽ

1.Rok je pokazal, kako gre voda čez kamne. Čez nekatere kamne ne gre voda čez.

2.Gospa je povedala, kako se naredijo telefone.

3.Gospa je govorila, kako gre voda pot zemljo.

4.Gospa, kako sestavljamo sestavljanke od kamnov.

1. Na koncu smo dobili darila. Stekleničko.

Sara in Petra

Danes, 24.9.2019,  smo šli na delavnice  o vodi blizu  pokopališča.

Danes smo tudi izvedeli, da voda ne pronica skozi glino in kako nastane telefon.

Telefon nastane iz različnih kamnin: srebra, zlata, bakra in peska.

Danes smo tudi videli da voda počasi teče skozi pesek.