Skoči na glavno vsebino

Projekt v okviru tedna mobilnosti, pri katerem učenci iz OŠ dr. Mihajla Rostoharja ter učenci iz OŠ Jurija Dalmatina ugotavljamo nepravilnosti v grajenem okolju, ki gibalno oviranim osebam onemogočajo neodvisno življenje, poteka v sodelovanju z občino Krško že šesto leto. V mestu Krško se odgovorni trudijo, da je arhitekturnih ovir vsako leto manj. Opažamo pa, da je še vedno veliko neodgovornih voznikov, ki parkirajo na pločnikih in ne prilagodijo hitrosti. Tako so gibalno ovirane osebe še dodatno izpostavljene nevarnosti na cesti, saj morajo zaradi nepravilno parkiranih vozil uporabljati cesto. To predstavlja dodatno oviro tudi slabovidnim in slepim osebam, starejšim ljudem, mamicam z vozičkom ter vsem ostalim.

Pri projektu je dne, 16. 9. 2019, sodelovalo  34 otrok in 5 odraslih. Pridružili sta se tudi članici društva Sonček. Na invalidskih vozičkih je bilo 7 otrok, ki so potrebovali spremstvo ter invalidski voziček, ki so ga uporabljali učenci iz OŠ Jurija Dalmatina, da so pridobili izkušnjo o tem kako je, če si gibalno oviran. Sprejela nas je podžupanja Ana Nuša Somrak, ki nam je podarila odsevne trakove ter nas počastila s sladoledom.

Apolonija Resnik

Dostopnost