Skoči na glavno vsebino

V okviru Evropskega tedna mobilnosti (ETM) smo se učenci 3. in 4. razreda udeležili dogodka »Dan brez avtomobila«, ki je potekal v petek, 20. 9. 2019, s pričetkom ob 9. uri v starem mestnem jedru Krškega na Cesti krških žrtev. Namen dogodka je spodbujanje uporabe trajnostnih oblik prevoza in ozaveščanje prebivalcev o vplivih njihove izbire potovalnega načina. Tako smo se učenci na dogodek odpravili iz šole peš.

Na dogodku smo se udeležili različnih aktivnosti: z barvnimi kredami smo risali na zaprtem delu ceste; ogledali smo si službeni vozili Poklicne gasilske enote Krško in Zdravstvenega doma Krško; predstavili so se nam tudi iz Mestnega redarstva Krško, ki so nam podelili odsevne zapestnice za boljšo vidnost v prometu; pravljičarka nam je povedala pravljico o prometu; preizkusili smo se tudi v športnih igrah. Na koncu smo se še posladkali s palačinkami. Bilo je lepo, poučno in zabavno.

Dostopnost