Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si

4. razred – kulturni dan na daljavo: »Dan kulture in pravljice«

Minuli teden je bil za učence 4. razreda zelo poseben, saj smo zaradi odrejene karantene imeli pouk na daljavo. Trudili smo se po svojih najboljših močeh, brali smo, pisali, računali, risali in telovadili.

Dne 11. 11. 2021 smo tudi imeli kulturni dan, imenovan »Dan kulture in pravljice«. Učiteljica nam je prebrala zanimivo pravljico »Zrcalce«, ki jo je napisal Grigor Vitez. Naučili smo se, da pravljice, pri katerih je avtor znan, se imenujejo avtorske ali umetne pravljice. Tiste pravljice, ki nimajo avtorja, se imenujejo ljudske. Pisno smo odgovorili na določena vprašanja o slišani pravljici in jo tudi narisali.

Ko smo se v tem tednu učenci vrnili v šolske klopi, smo pravljico tudi odigrali  (igra vlog), pri čemer smo se zelo zabavali. Lepo je biti nazaj v šoli, kjer se lažje učimo in se lahko družimo s sošolci in sošolko.

Zapisali: učenci 4. r. in razredničarka Danijela Švajger