Skoči na glavno vsebino

Šolska skupnost nam je v torek pripravila pustovanje v telovadnici, kjer smo se imeli krasno. 

V sredo, 22. februarja 2023, pa smo se odpravili na voden ogled Kulturnega doma Krško. Žiga Kump nam je prijazno razkazal dvorano in tudi nekaj prostorov, kamor navadni obiskovalci po navadi ne morejo. Najprej nam je razložil in razkazal ozvočenje, videli smo, kako spuščajo in dvigujejo platno za kino, nato pa smo se odpravili v zgornje nadstropje v manjši prostor, v katerem zaposleni v domu skrbijo za zvok, osvetljavo in ostale tehnične stvari. V naslednji sobi smo videli ogromen projektor, na katerem predvajajo filme, zraven tega pa sta še dva starejša, ki danes nista več v uporabi. Zelo je bilo zanimivo, ko smo si lahko ogledali filmski trak, na kakršnem so bili včasih filmi. Danes se takšni traki ne uporabljajo več, saj je vse v digitalni obliki. 

Naslednji dan pa smo v oddelku PP E imeli delovni dan z glino. Izdelali smo glinene posode. Hvala Špeli za mentorstvo. 

Dostopnost