Skoči na glavno vsebino

Danes, 11.4.2018 smo se odpravili na morje. Avtobus nas je odpeljal v Krajinski park Strunjan, kjer sta nam Franci in Violeta iz CŠOD Strunjan razkazala slovensko obalo. Spoznali smo različne kamne na plaži, ter se naučili zakaj so različnih oblik. Iz njih smo zgradili zanimive strukture. Obiskali smo soline ter videli različna orodja, ki jih uporabljajo solinarji za pridelavo soli. Poizkusili smo solni cvet, ter rastline, ki rastejo samo ob obali – slanuše.

Ob obali smo si privoščili sladoled, nato pa smo pot nadaljevali na plažo – Pokopališče školjk. Tam smo našli veliko hišic morskih polžkov in lupinice školjk. Nekaj smo jih lahko nabrali in odnesli v šolo ter domov. S pomočjo slikovnih ključev smo jih tudi imenovali.

Imeli smo se zelo lepo. Celo vreme je bilo prijazno do nas, saj je deževalo samo, ko smo bili na avtobusu.

 

Maša Rihter

Dostopnost