Skoči na glavno vsebino

Letos se izteka zadnje leto naše vključenosti v projekt Ustvarimo zeliščni vrt Posavja, ki je bil sofinanciran preko LAS Posavje s sredstvi Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Vodilni partner je bil Kulturni dom Krško, sodelovali pa smo še z zunanjimi partnerji: Društvo kmetic Krško, Društvo kmetic Sevnica, Društvo kmečkih žena Arnika, Društvo podeželskih žena Pod Gorjanci, Društvo kmetic Ajda. Skupaj smo leta 2013 in 2014 izvedli veliko delavnic na temo zelišč.

V enem izmed takšnih sodelovanj, smo pomagali vzpostaviti zeliščni vrt na gradu Rajhenburg v Brestanici. Naredili smo sadike, ki smo jih potem tudi nasadili v vrt. Učenci so izdelali napise za zelišča v obliki ptičjih hišic, ter okrasili vrt s pisanimi kamenčki ter ležalnikom in drčo.

Ker so bili napisi izpostavljeni vremenskim razmeram, je prišel čas, da jih obnovimo. Napise so učenci pobrusili, prebarvali in s pirografi vžgali nove napise v lesene deščice. Prav tako so polepšali napise pri naši šoli.

Maša Rihter

Dostopnost