Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 6. 5. 2024, smo se učenke 7.a, 7.b in 8. razreda z avtobusom odpravile v Brežice na ogled ginekološko-porodnega oddelka SB Brežice ob dnevu odprtih vrat.

V bolnišnici smo lahko najprej s pomočjo UV svetilke preverile, kako natančno smo si na roke nanesle razkužilo. Nato smo se sprehodile po oddelku. Ogledale smo si porodno sobo, sobo za previjanje in negovanje otrok. Nato pa se preizkusile v gibljivosti in koordinaciji.

Izvedele smo veliko novega o higieničnih pripomočkih za ženske. Medicinsko osebje nas je poučilo tudi o pregledovanju dojk, menstruaciji in kontracepciji. Imele smo priložnost videti tudi ultrazvok bodoče mamice, zdravnica pa je na našo željo izvedla še ultrazvok trebuha eni od učenk – bilo je zabavno in zelo zanimivo. Za konec smo si učenke ogledale še prostore, kjer izvajajo ginekološke preglede.

Po ogledu smo se še malo posladkale in se polne vtisov in novih spoznanj z avtobusom vrnile v šolo.

Dostopnost