Skoči na glavno vsebino

 

 

Rezultat iskanja slik za zavod za šolstvo logo

Ponedeljek, 16.9 ROGOZNICA  – MASLENICA, ŠOLTA

Zjutraj smo se odpravili na kopanje. Za  kosilo smo imeli makarone s haše omako. Omako smo prinesli iz šole, skuhala sta jo Maj in Beqir s sošolci in Romano. Po kosilu smo šli v marino na otoku Šolta. Vmes je Luka delal trike s kartami. Šli smo pogledat kje so stranišča in nato hiteli igrat našo igro Trije mornarčki in dva morska psa. Vsi so nam ploskali  in bili smo zadovoljni. Potem so nas krstili. Kralj morja ( Zeudan?  Zejdon? ) nas je polil z morsko vodo. Poleg je bil Jack Sparow. Naš Igor je bil najbolj moker, tudi on je prvič na našem jadranju. Na pomolu so pekli palačinke. Nato je bila žurka in smo plesali.

Sledi še naša predstavitev:

PREDSTAVITEV EKIPE KRŠKO

Letos imamo zanimivo ekipo, večinoma fantovsko. Nekateri se poznamo od prej, drugi smo se pa čisto na novo spoznali.

Sklenili smo,  da predstavimo en drugega. Kako se vidimo in doživljamo po prvih dveh dneh.

Luka se je zamislil nad Janom. »Jan je naš učitelj, študent socialnega dela. Je prijazen in vsakič pomaga. Želim mu, da uživa z nami in se ima lepo.« O Beqirju pa pravi: »Obiskuje isto šolo kot jaz. Je prijazen, včasih nam  kaj pomaga, ko nosimo težke stvari. Včasih je malo tečen, ko ni po njegovo. Želim mu da uživa, se ima lepo in da spozna kakšno punco.»

Tadej se je odločil, da predstavi Meto: »Je dobra učiteljica, fajn kuha in z njo bi še šel jadrat. Je prijazna, pomaga mi, ko grem na WC in tega sem zelo vesel. Želim ji veliko plavanja in zdravja ter da bomo dobro pluli«

Vitalii si je izbral Luko. »Luka je moj sošolec. Ful se rada druživa, ker ko sva se prvič spoznala, je bil fajn občutek, da imaš najboljšega prijatelja, ki skrbi zate in tudi jaz mu veliko pomagam. Je prijazen, občutljiv do drugih in rad pomaga. Želim mu, da se znebi strahu pred globoko vodo.« Par besed je povedal tudi o Vojku: »On je naš skipper. Je prijazen, se rad heca in pokaže stvari, ki jih mi ne znamo. Včasih mi pomaga upravljati jadrnico, govori smer kam moramo iti. Želim mu, da bo vedno takšen kot je in veliko sreče.

Beqir je za Ido povedal, da je  njegova učiteljica. »Je prijazna in lepa. Zna plavat in jadrnico vozit. Če ji kaj rečemo, nam izpolni željo. Želim ji, da se ima lepo in naj izkoristi ta teden.« Za Maja pa pravi: Maj je moj najboljši prijatelj. Razumeva se, je dober športnik in zna plavat. Pomaga ljudem, če je kaj potrebno in je spoštljiv. Zelo je priden. Želim mu, da se ima lepo in naj izkoristi ta teden.«

Jože je Igorja označil za kapitana. »Je nasmejan, je za hece in dober človek. Ob njem se počutim varnega, pove nam kaj novega in jaz se tega naučim. Želim mu, da bo še vedno tak kot je in nas bo še veliko naučil. Tadej pa je njegov dober prijatelj. »Skupaj delava v VDC Krško Leskovec in se dobro zastopiva, včasih mu kaj pomagam. Je miren, pošten in lahko mu vse povem. Želim mu, da se bo fajn imel in si pozdravil prehlad. »

Maj je Jožeta spoznal šele na kombiju. Pravi: »Je prijazen, rad se pogovarja in ne obiskuje iste šole kot jaz. Zna vozit jadrnico in  rezat paradižnik. Želim mu, da spozna veliko novih prijateljev na jadranju. Vitalii pa obiskuje isto šolo kot jaz. Je prijazen in družaben. Zna plavati, voziti jadrnico in pomivati posodo. Ob njem se počutim dobro. Želim mu, da skupaj, na drugih jadrnicah, spoznamo veliko prijateljev.«

Če se bodo želje uresničile, vam sporočimo na koncu.

Dostopnost