Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si
 

Medved in njegova zelena jopica

PPB in PPČ obiskujejo sami pridni bralci. V letošnjem šolskem letu sodelujemo pri šolski bralni znački, v okviru katere beremo veliko zanimivih pravljic in zgodb. V mesecu novembru smo brali pravljico Zelena jopica, ki jo je napisala pisateljica Tatjana Kokalj. Ubogi medved se nam je kar malo zasmilil, ko je ugotovil, da mu je njegova najljubša zelena jopica premajha poleg tega, pa se je pri iskanju novega lastnika še strgala in umazala. V okviru delovnega dne smo se lotili šivanja nove zelene jopice za medveda. Ne samo, da so nastali čudoviti končni izdelki, poleg tega smo se naučili še veliko novega. Spoznali smo, da ni vsako staro in premajhno oblačilo za smeti, ampak lahko postane zelo  uporabno za nekoga drugega. Kaj je nastalo iz medvedove jopice, pa izveš v pravljici 🙂

 

Zapisala: Katja R.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

 

 

 
 
Dostopnost