V ponedeljek, 17. 9. 2018, se je skupina 22 učencev v okviru Tedna mobilnosti odpravila na sprehod do občine Krško. Sprehoda se je udeležilo dvanajst težje gibalno oviranih učencev iz naše šole in 10 učencev iz Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško. Cilj projekta je bil medsebojno povezovanje, sprejemanje drugačnosti in predvsem opazovanje infrastrukturnih ovir na poti gibalno oviranih oseb. Pred občino nas je sprejela podžupanja, gospa Ana Nuša Somrak, s katero so otroci delili opažanja. Ugotovitev otrok je bila, da so v občini Krško poti večinoma dobro prilagojene gibalno oviranim, še vedno pa se najde kakšna prepreka, kot so pločniki, preozki prehodi itd. Dobre opazovalce je občina Krško nagradila s sladoledom.