Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si
 

DNEVI DEJAVNOSTI V PPB IN PPC

V preteklih dneh smo bili v oddelkih PPB in PPC zelo ustvarjalni in aktivni. Izvedli smo delovni dan ter dva kulturna dneva.

Najprej smo se lotili izdelave lutk. Idejo in navdih za lutke smo dobili, ko smo prebrali zgodbo o rokavički v katero so se pred mrazom skrile različne živali. Jih prepoznaš na fotografijah? 🙂

Izvedli pa smo tudi dva kulturna dneva. Najprej smo se prelevili v prave lutkovne igralce in z izdelanimi lutkami uprizorili lutkovno predstavo ROKAVIČKA. Ob tem smo se zelo zabavali. Pogovarjali smo se tudi o bontonu, ko obiščemo kakšno izmed predstav ali prireditev v gledališču. Na koncu smo si ogledali še lutkovno predstavo Zverjašček-zaradi trenutnih razmer je lutkovno gledališče postala kar naša šolska knjižnica.

Drugi kulturni dan je bil v znamenju pravljic. Z Jelko in njenim čudežnim dežnikom, ki je lahko tudi balon smo se podali v deželo Klobučarijo. Po prebrani pravljici si je vsak izdelal še svoj prav poseben klobuk. Učeni so s klobuki postali čarovniki, astronavti, veterinarji, nastal pa je tudi klobuček Nodi. V deželi pravljic je res lepo…

 

 
 
 
 
 
 
 

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

 

 

 
 
Dostopnost