Tik pred zimskimi počitnicami, dne 24. 2. 2022, smo učenci 4. razreda imeli naravoslovni dan, imenovan »Ribnik«. Zjutraj v šoli smo se pripravljali na obisk ribnika, povedali smo, kaj je ribnik in kako nastane. V zvezek smo nalepili učne liste – ribnik kot življenjsko okolje. Po malici smo se odpravili k ribniku Resa v Krškem, kjer smo med drugim tudi nahranili račke.

Po ogledu ribnika smo se tudi sprehodili skozi bližnji gozd in pozdravili ter pobožali »naše« drevo, ki smo mu lani v jeseni dali ime Lepa in ob katerem smo se tudi fotografirali. Naš obisk ribnika smo zaključili v športnem duhu in skupaj z našo učiteljico odtekli en krog. To je bilo zabavno. Zadovoljni smo se vrnili nazaj v šolo, kjer nas je čakalo okusno kosilo. Veselimo se že naslednjega dneva dejavnosti, ki bo predvidoma meseca marca.

Zapisali: učenci 4. r. in razredničarka Danijela Švajger