Skoči na glavno vsebino

10. maja smo se učenci, ki smo sodelovali na natečaju Evropa v šoli z likovnimi prispevki in smo se uvrstili na nacinalno raven natečaja, udeležili slavnostne prireditve v Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani. Tja smo se peljali z avtobusnim prevozom, ki ga je organizirala Zveza prijateljev mladine Krško. Na državno raven se je uvrstilo sedem likovnih del učencev naše šole, učenec Matej Zupan pa je prejel posebno nagrado žirije za likovno delo z naslovom Ata kuha. Učenci smo ustvarjali na temo Snemimo roza-modra očala: Ustvarjajmo družbo enakih možnosti in priložnosti za dekleta in fante. Slavnostni govornik na prireditvi je bil dr. Miro Cerar. Program prireditve nam je bil zelo všeč. Pripravili so ga učenci OŠ Artiče. Uživali smo v gledališki predstavi, plesu, še posebej všeč pa nam je bila folklorna točka. V avli dvorane so pripravili razstavo nagrajenih del, ki smo si jih z zanimanjem ogledali. Prejeli smo tudi malico in darilca.

Dostopnost